Golf Riporter

A golf világa – riportok, beszámolók magyarul

Váratlan olasz siker Floridában

2 min read

Az API-vá nemesült versenyt, az Arnold Palmer Invitationalt a floridai Bay Hill-i pályán rendezték. A 2016-ban elhunyt névadó unokája, Sam Saunders elmondása szerint száznál többször játszott már a pályán, de a versenyen, illetve a versenypályán talán tízszer. Ez úgy lehet, hogy a versenyre jelentősen nehezített pályát készítenek, bár a legenda nem akart US Open nehézségű körülményeket teremteni. Így a fairway-eket csak bizonyos mértékig szűkítették, a roughot nem burjánoztatták játszhatatlanra, de a greenek sebessége végig 13 és 14 láb között volt!

Akik ezt tudják – tudták, azoknak még nagyobb elismerését váltotta ki az olasz Francesco Molinari, aki vasárnap egyszer sem hibázva nyolc birdievel teljesítette a pályát, és 64-es körével jóval a verseny vége előtt átvette a vezetést. Az utolsó szakaszon egy 11 méteres gurítást teljesített sikerrel, amely a leghosszabb puttja volt a négy nap során. Molinarinak jó 100 percet kellett várakoznia (és izgulnia) a verseny befejezéséig, hiszen Fitzpatricknak, McIlroynak, Aaron Baddeleynek  és Matt Wallace-nak is megvolt a lehetőségre a győzelem megszerzésére.

Az említett négyes nem tudott felnőni a feladathoz, Francesco Molinari nyerte a versenyt, és a győzelemmel járó 1.638.000 dollárt. Flighttársa Billy Horschel volt, aki az alábbi bejegyzéssel fejezte ki elismerését a győztesnek:

I had a front row seat to a helluva round by @F_Molinari! That was some golf right there! Told him on 18 that I hoped his played was good enough to win because he deserved it. Impressive!!! @APinv you got one great champion. Arnie would be proud!

Körülbelüli fordítása: Az első sorban ülve nézhettem F.Molinari fantasztikus játékát! Ez aztán igazi golfteljesítmény volt! A 18-ason mondtam neki, hogy remélem, ez elég lesz neki a győzelemhez, mert megérdemli! Lenyűgöző! @APinvNagy nyertesed lett. Arnie büszke lenne rá!

Horschel is büszke lehet magára ezért a bejegyzésért…